budowa kaskady przy oczku wodnym

Tanie smocze monety

OGRÓDKI.wodnych, strumyków, fontann - Mała architektura (podjazdy, ścieżki, murki, obrzeża, altanki) - Wycinki drzew i krzewów - Systemy oświetlenia ogrodowego - Systemy nawadniające (systemy automatycznego nawadniania) - Możliwość wykonania projektu -.
Oczka wodne OASE - sklep internetowy." />OASE - sklep internetowy, oczka wodne, stawy kąpielowe i kaskady. Hurtownia Oase. Pompy i filtry do oczek wodnych i stawów. Folia i geomembrana EPDM. Wszystko do budowy oczka wodnego. Hurt i detal Oferowane usługi: dobór i instalacja filtrów do oczek wodnych i stawów kąpielowych. Sprzedaż hurtowa i detaliczna części i akcesoriów do budowy oczka wodnego. Najlepsze i największe filtry na rynku - gwarancja czystej wody. Filtry i pompy do dużych stawów. Projektowanie i budowa oczek wodnych na terenie całego kraju. Najlepsza folia EPDM do hydroizolacji stawów Oczka wodne OASE - sklep internetowy.
Oczko wodne i kaskada." />Witajcie Przepraszam może nie w tym dziale piszę lae jestem nowy ( na forum ) Ale do rzecz mam pytanko jesteś my na etapie rozbudowy oczka wodnego z moją żoką , jesteś po zakupie foli do oczek zielonej 0,5 mm , filter wraz z pąpą mamy z ostatniej produkcji . Ale to co nas interesuje to mianowicie jak to jest z tą podkładką po folię chodzi nam o to czy : piasek czy wełna mineralna a jak wełna to jaka grubość i jak ją układać. A przedewszystkim mamy pytanko jak rozpocząć budowę kaskady planujemy albo godowe elementy , albo własna podukcja co polecacie . POzdrawiamy.
Oczko wodne i kaskada." /> ">Witajcie Ale do rzecz mam pytanko jesteś my na etapie rozbudowy oczka wodnego z moją żoką , jesteś po zakupie foli do oczek zielonej 0,5 mm , filter wraz. o papę tylko o pąpę elektryczną , a pod zwrotem "z ostatniej produkcji" mam na myśli oczko które teraz posiadamy. Oczko które planujemy zbudować , to nic innego jak to które teraz posiadamy , tylko go rozbudujemy, folię mamy jak już wspomniałem wcześniej o grubości 0.5 mm o wymiarach 6mx5m i pod tą folię planujemy rozbudowę oczka .W najgłębszym punkcie mam mieć. ( tych do oczek ) : irysy żółte , tatarak , strzałki i jakieś jeszcze ale niestety nie podam ich fachowej nazwy , ale obiecuję że poczytam o tym. Rybki jakie posiadamy to 10 karasi ( 2 z własnego chowu ) , 2 szubinki oraz 3 linki, oczywiście planujemy kolejne zakupy . Dziekuję za podanie podstaw , związanych z budową kaskady. Z przebiegu budowy naszego oczka postaram się przygotować fotki. Pozdrawiam Wszystkich
Skarpa a oczko." />Witaj Wladek. A będziesz dokumentował budowę kaskady i oczka wodnego ? Dobrze by było żebyś podzielił się z nami swoimi doświadczeniami. Proszę o to , bo też chcę w tym.
Skalniak i halas wody (jak?)." />Witaj Kamiso. Wydaje mi się, że nie jest to trudna sztuka ale wymagająca trochę wiedzy i pomysłowości no i oczywiście nakładów finansowych. Poniżej masz link z propozycją budowy kaskady wodnej (coś na kształt strumyka spadającego do oczka). Nie musisz zrobić takiego samego. To tylko podpowiedź. Inwencja twórcza sama dorysuje całość. powodzenia http://osterator.webpark.pl/nasz_projekt.htm Nasz projekt
Ogrodowy "niemowlak" Miiriam 2008r.. kamienne na skalniak ( mam duzy skalniak , obawiam się czy nie za duży ) Z czasem oczko wodne z kaskadą , może jakąś pergolkę. .. i dużo pomysłów.
Strumykowe marzenia Misi." />dziękuję za porady,jest Pan jak zwykle niezawodny.Działka jest płaska,dawniej było tu pole.Owszem,planuję oczko wodne,mam na placu górkę pozostałą po budowie domu,którą chcę zostawić,bo jest bardzo malownicza i właśnie tam planuję zrobić oczko z kaskadą.Chyba jednak sama sobie nie poradzę,strasznie to wszystko skomplikowane,zdecyduję się chyba na wynajęcie firmy
Kaskada z oczkiem." />Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i nowicjusz w ogrodnictwie. przymierzam się do budowy kaskady z oczkiem ale potrzebuje kilku porad i opinii fachowców. Mianowicie wymyśliłem coś takiego kaskada wodna. tego zbiornika wypływał by mały strumyk o długości ok 5-6 m. i on wpływał bo do oczka. I tak myślałem o zbiornikach gotowych zbiornik pośredni o pojemności ok 250l a zbiornik końcowy ok 550l a co do pompy nie mam bladego pojęcia. No i moje pytanie czy to może mi się udać, i ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz ponieważ moja kaskada będzie.
Budujemy oczko wodne." />Przeglądam tak te tematy o oczkach wodnych i jakoś ich nie potrafię pozbierać do kupy. W następnym roku chciałbym zbudować małe oczko wodne na działce ale już chciałbym się jak najwięcej o tym dowiedzieć. Oczko będzie dość małe tzn. jakieś 2-2m może trochę większe, do tego głębokie na jakiś 1m. I teraz czas na moje pytanka: Czego najlepiej użyć do budowy aby było i tanio i solidnie Jakich kamieni użyć żeby oczko wyglądało jak najbardziej naturalnie? Czego potrzebuję do zbudowania małego wodospadu/kaskady (tanio ) i czy z drugiej strony tej kaskady/wodospadu można zrobić mały ogródeczek skalny? Jakie rybki można by trzymać w takim oczku? I czy musiałbym kupować jakiś filtr i pompkę? Czy wystarczą jakieś roślinki, które oczyszczałyby wodę.? Kiedy trzeba zacząć budowę takiego oczka? I czemu tak drogo? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Wiem, że pewnie część z tych pytań już padła na forum ale fajnie by było jakby to wszystko razem zebrać.
Budujemy oczko wodne." />Przejrzałem wszystkie linki jakie mi podałeś i są naprawdę fajne Szczególnie ten o budowie oczka wodnego. Sporo fachowych porad. Jestem pewien, że z tego skorzystam gdy zacznę budowę swojego oczka Ale nadal mam pytanko. Chodzi o grzybienie. Przeczytałem niedawno, że potrzebują one wody stałej, nieruchomej i że nie za dobrze będą kwitnąć w oczku z kaskadą. Czy to prawda? Czy może zależy to od tego po prostu w jakiej odległości od tej kaskady by sie znalazły? Bo nie chciałbym rezygnować ani z tych roślinek ani ze spadającej wody
[Chorzów-WPKiW] Koncerty, imprezy, inne.drzewami zaprojektowano oczka wodne, kaskady i fontanny. Prócz ekspozycji, organizatorzy przygotowali dla zwiedzających pokazy florystyczne i formowania drzewek bonsai. Zwiedzanie ekspozycji urozmaicą występy zespołów muzycznych, pokazy tańca i mody. Wystawę organizuje.
17-20.09.2010-Jesienna Wystawa Kwiatów-Chorzów.mielona, cegły, otoczaki, kamień łupany, trawa z rolki, żwir, torf oraz piasek. Ponad kilkanaście tysięcy kwiatów stworzy kilkanaście kompozycji florystycznych.. Powstaną także oczka wodne, kaskady oraz fontanny. Te wszystkie elementy zostaną.
Szambo a ogród.. bakterie. Woda ta nie może wracać jednak do budynku i służyć domownikom jak woda zupełnie czysta i nieskażona. Innym bardzo częstym wykorzystaniem wody jest budowa różnego rodzaju oczek wodnych i kaskad.
Przewodnik dla zakładających ogród.." />Świetnie, że budując jeszcze dom myślisz o zieleni. Sadź maksymalnie dużo, w miejscach gdzie zieleń nie ulegnie zniszczeniu w czasie budowy. Skoro trwa budowa, to chyba za wcześnie na piekny. (grilowo-towarzyski, do zabaw dla dzieci i ew. dorosłych, rabaty kwiatowe, oczko wodne, strumyczek, kaskady, trawniki, żywoploty, kępy krzewów i drzew, część warzywno-sadownicza itp. 3. - zaprojektuj zestawienia roślin w zależności od.
Mój ogród - leda16." />Dziękuję za wszystkie pochwały, a teraz dalsze zdjęcia. W ubiegłym roku zrobiliśmy z dzieckiem "stojący" strumyk z resztek folii i kamieni pozostałych z budowy oczka, oraz mostek. Miała być łąka błotna, ale leniwemu dziecku nie chciało się tyle kopać. Znów były problemy z wypoziomowaniem lustra wody, zresztą ten strumyk zmieni się w kaskadę, gdy zostanie podciągniety prąd. Na razie rosną tam irysy w doniczce i próbuję zaadaptować rzęsę wodną. Ostatnie zdjęcie przedstawia budowę ściezki z łamanego kamienia. Jak pisałam, ogrodem zajmuję się dopiero 4 lata, na "oczkach wodnych" jest dokumentacja powstawania oczka.
Kaskada na skalniaku ale bez oczka wodnego.." />Chcę na skalniaku mieć kaskadę ale nie mogę mieć oczka wodnego. Poradźcie jak to zrobić aby wyszło najlepiej. Skalniak w budowie, więc każda podpowiedź bardzo ważna.
WGŁĘBNIK?." />A może dlatego nie spotyka się we właściwym charakterze, ponieważ, ludziska nie znają tego założenia. Właściciele stawów ozdobnych lub oczek wodnych bez izolacji, robią mimochodem wgłębnik niwelując brzegi stawu, który. niwelują ten brzeg tworząc coś na kształt dolinki z łagodnie opadającymi wokół brzegami, lub kształtując tarasy, gdzie na samym "dole" dolinki leży staw, lub oczko i w zależności od pomysłowości projektanta,. położone najniżej. Gdzie możemy stworzyć miejsce wypoczynku, np. z pluskającą w kącie kaskadą: Moim zdaniem wgłębnik może pasować kompozycyjnie do średnich i dużych ogrodów, naturalistycznych, lub formalnych, a nawet do małych (TUTAJ fotoreportaż z budowy takiego maleństwa) gdy chcemy urozmaicić rzeźbę terenu tworząc właśnie takie zagłębienie.
Moje oczko i kaskada - ocencie :)."lejek", podparty na słupach posadowionych na dnie oczka. Sam kształt kaskady będzie powodował bardzo szybki nurt wody. Będzie to skutkowało tym, że woda wpadając na kamienie w korycie będzie się rozpryskiwać poza koryto kaskady, nie mówiąc już o spłukiwaniu ich do oczka, bo to masz jak w banku. Żeby woda płynąca kaskadą płynęła nad kamieniami, a nie znikała pod nimi, musisz dać. do wąskiego ujścia kaskady, skąd będzie wpadać silnym i szybkim nurtem do oczka. Przewiduję efekt huku, zamiast kojącego plusku spadającej na taflę w oczku wody. Druga sprawa, to te filary podpierające ujście kaskady. Wytrzymają dwa, trzy lata, i jak zbutwieją to całe ujście kaskady runie do oczka. Trzecia sprawa, to to "faszynowe" wzmocnienie skarpy pod kaskadą. Zastanawiam się kiedy całość tej skarpy, wraz z tonami kamieni również runie do oczka, jak przegniją podtrzymujące ją kołki. Czwarta sprawa to, w jakim celu zrobiłeś ten brukowany "amfiteatr", po obu stronach koryta kaskady. Czy masz zamiar oprowadzać wycieczki, i sadzać je na tych "kamiennych stopniach" aby posłuchały huku strumienia wpadającego do oczka, bo kaskadą bym tego nie nazwał. Kaskada z samej definicji, to wodospad naturalny lub sztuczny,. miejsca między nimi wypełnić podłożem pod przyszłe rośliny. Jednym słowem stworzyć skalniak, obsadzony skalnymi roślinami, lub bylinami. Przez te tarasy puścić strumień z kaskadami, wykorzystując poziome powierzchnie na tarasach na spowolnienie nurtu, tworząc małe zbiorniki, a na murkach zrobić stopnie kaskady. Poniżej masz przykłady kaskad na naturalnych zboczach. TUTAJ masz przykład kaskady na podobnej skarpie. I na takich przykładach powinieneś się wzorować,. Na darmo, bo ani to nie zdobi ogrodu, ani nie rokuje dłuższej niż dwa trzy lata eksploatacji, od momentu zalania wodą, jeśli tego doczeka, po najbliższej zimie. Oczka wodne, to inwestycje. w okresie projektowania Twego oczka, bo na pewno uniknął byś wielu błędów przy jego budowie. Ponieważ naprawy, czy tym bardziej przebudowy, są bardziej pracochłonne, niż wybudowanie nowego oczka od podstaw.
Prośba o pomoc przy wstępnej budowie prostego oczka wodnego." />Na wiosnę chcę ruszyć z budową oczka wodnego. Powklejam trochę zdjęć,aby pokazać miejsce,gdzie ma powstać oczko,kaskada. Problemem jest między innymi pień po starej jabłoni.Nie wiem,czy go wykopać,czy jakoś wtopić w całość. W pierwszej wersji miałam sobie przesiadywać na nim przy oczku. Oczko ma być wyłożone folią,obłożone kamieniami polnymi.Kaskada też ma mieć elementy z kamienia polnego. Z takiego kamienia jest też rozpoczęty skalniak. Wstawię zdjęcia z dzisiejszego dnia,czyli pokazuję obecny stan faktyczny ogrodu. Bardzo proszę o sugestie odnośnie kształtu oczka oraz połączenia go ze skalniakiem małą kaskadą.
Pomoc przy skalniaczku:)." />Krysia już dużo Ci powiedziała. Dodam jedynie kilka uwag dotyczących oczka. Na fotce widzę stromy brzeg skarpy wpadający do oczka. To niebezpieczne, może się zawalić. Jeśli tam chcesz zbudować skalniak. Poza tym, powiedz mi jakie to podłoże, wygląda na gliniaste. A takie nie nadaje się za bardzo do budowy na nim skalniaka, ze względu na słabą przepuszczalność. Rośliny skalne, nie tolerują zastoin wodnych w podłożu. Drugą sprawą jest sposób wyprofilowania brzegów oczka, moim zdaniem są za strome, co grozi obsunięciem się ich do wnętrza oczka, pod ciężarem skarpy. Piszę na temat profilowania brzegów oczka TUTAJ. Trzeba wobec tego dosunąć dolny brzeg skarpy o ok. 1,50m od oczka. Coś tak jak na tym rysunku. To rys poglądowy oczka na skarpie. Chodzi o umocnienie brzegów skarpy wokół oczka. Można podprowadzić skarpę bliżej oczka, w celu wybudowania na jej fragmencie, kaskady czy wodospadu. To jedynie inspiracje jak można wykorzystać skarpę, oraz pokazanie kąta nachylenia jej zboczy. I jako ciekawostka kaskada na naturalnym źródle w angielskim naturalistycznym parku w Bristolu. Pierwsza fotka w trzy lata po wybudowaniu w 1900 r natomiast druga, to ta sama kaskada w 2001 r.. zboczem. Zrób proszę, jeszcze jedną fotkę od strony tego samochodu który widać na ostatniej fotce, tak aby było widać, w szerszej perspektywie obie strony wykopu pod oczko. Czy po lewej stronie na tej fotce, również jest podobna skarpa? Ciekawi mnie też, jak wygląda teren poza tą skarpą, i gdzie planujesz zrobienie głównego miejsca widokowego na oczko i skalniak. Po przeczytaniu porad na. 

Powered by WordPress dla [Tanie smocze monety]. Design by Free WordPress Themes.